Test displeje

Jak zkontrolovat funkčnost displeje?

Kontrola displeje

Jak poznáme jestli je displej v pořádku? Pro přesné rozpoznání stačí spustit bílou obrazovku, ta nám zaručí vidět vady. Nejčastěji je to obrazovka aplikace telefon. U mobilů Samsung na otestování displeje existuje speciální režim, který vyvoláte napsáním kódu ∗#0∗# v aplikaci telefon (RED – GREEN – BLUE).

Na obrazovce by neměli být žádně barevné fleky, skvrny, čáry, černé fleky. Zkrátka by měl ukazovat vše to co má a nic na víc. Pokud se na displeji projeví jakákoli vada, tak po výměně skla určitě nezmizí, spíše se ještě rozšíří. Pro odstranění vady je nutné vyměnit celý displej.

Testování displeje Samsung
Test displeje Samsung

Ukázka možných vad displeje

Kontrola dotyku

Funkční dotyku poznáme tak, že dotyk reaguje správně po celé ploše displeje. U mobilů Samsung na otestování dotyku můžeme využít speciálního režimu, který vyvoláte napsáním kódu ∗#0∗# v aplikaci telefon a položky TOUCH. U ostatních mobilů jako např. iPhone, nebo Huawei můžeme dotyk zkontrolovat tak, že na úvodní obrazovce uchopíme jakoukoliv ikonku a zkusíme s ní posouvat po celé ploše displeje.

Testování displeje Samsung
Test displeje a dotyku Samsung
Test displeje Samsung
Pro kontrolu dotyku slouží položka TOUCH
Test dotyku Samsung
Kontrolu provedeme spojením všech políček

Vždy po přijetí do servisu, provádíme diagnostiku – vstupní kontrolu. Vždy, když máme nějaké pochyby – informujeme zákazníka.