Test displeje

Jak zkontrolovat funkčnost displeje?

Kontrola displeje

Jak poznáme jestli je displej v pořádku? Pro přesné rozpoznání stačí spustit bílou obrazovku, ta nám zaručí vidět vady. Nejčastěji je to obrazovka aplikace telefon. U mobilů Samsung na otestování displeje existuje speciální režim, který vyvoláte napsáním kódu ∗#0∗# v aplikaci telefon (RED – GREEN – BLUE – RECEIVER).

Na obrazovce by neměli být žádně barevné fleky, skvrny, čáry, černé fleky. Zkrátka by měl ukazovat vše to co má a nic na víc. Pokud se na displeji projeví jakákoli vada, tak po výměně skla určitě nezmizí, spíše se ještě rozšíří. Pro odstranění vady je nutné vyměnit celý displej.

Test displeje Samsung
Test displeje Samsung
Test displeje Samsung
Pro kontrolu zobrazování slouží položka RED - GREEN - BLUE a RECEIVER

Kontrola dotyku

Funkční dotyku poznáme tak, že dotyk reaguje správně po celé ploše displeje. U mobilů Samsung na otestování dotyku můžeme využít speciálního režimu, který vyvoláte napsáním kódu ∗#0∗# v aplikaci telefon a položky TOUCH. U ostatních mobilů jako např. iPhone, nebo Huawei můžeme dotyk zkontrolovat tak, že na úvodní obrazovce uchopíme jakoukoliv ikonku a zkusíme s ní posouvat po celé ploše displeje.

Test displeje Samsung
Test displeje a dotyku Samsung
Test displeje Samsung
Pro kontrolu dotyku slouží položka TOUCH
Test dotyku displeje Samsung
Kontrolu provedeme spojením všech políček

Pokud je na displeji nějaká vada (například flek, nebo pruh) – je pravděpodobné, že při opravě se zvětší, rozšíří, nebo displej přestane fungovat úplně.

O Nás

Jsme specialisté na opravu displejů Samsung, Huawei a Apple. Specializujeme se na tzv. refubrish displejů. Díky speciálně vybavené dílně, specifickým technologiím a praxi u renomované zahraniční společnosti, Vám dokážeme profesionálně vyměnit prasklé, nebo jinak poškozené sklo displeje na mobilu.

Výhodou našeho servisu je pohodlné on-line objednání servisních služeb, odkudkoliv z ČR. Stačí si vybrat vhodnou opravu, objednat a odnést rozbitý mobil nejbližší pobočku Zásilkovny, na které si po opravě opravený mobil vyzvednete. Pobočky jsou v každém městě. O celém procesu od objednání po doručení vás informujeme a  e-maily.

Kontakt

Praskolesy 302
info@servisdispleje.cz
šipka nahoru - servis displeje