Jak opravujeme displeje?

Výměna prasklého skla displeje. Vše o opravě.

V současné době má většina mobilů, displej i sklo displeje jako jeden "nerozebíratelný" slepený díl. Výměna skla displeje je vpodstatě repasování displeje. POUŽITÁ TECHNOLOGIE JE TOTOŽNÁ JAKO PŘI VÝROBĚ NOVÉHO DISPLEJE

Demontáž displeje

Aby bylo možné displej opravit, musí se demontovat z mobilu. Při demontáži se musí celý mobil rozebrat. Při této operaci se musí dodržovat přesné postupy, taky aby nedošlo k poškození displeje. Díky naší speciální technologii a praxi zajišťuje vysokou úspěšnost opravy.

 

Demontáž displeje Samsung
Demontáž displeje
Separace skla displeje Samsung
Displej po separaci rozbitého skla

Separace rozbitého skla

Dalším krokem je potřeba oddělit rozbité sklo, tak aby nedošlo k poškození displeje. Každý displej vyžaduje specifický technologický postup separace ale i také technické vybavení. Zakřivené displeje separujeme zmražením na -180 stupňů Celsia, aby bylo možné sklo oddělit. Naopak „rovné“ displeje se zahřejí na specifickou teplotu a sklo se oddělí speciální řezací strunou.

Lepení nového skla

Lepení, neboli laminaci (lisování) provádíme v bezprašném boxu ve speciálním vakuovém lisu. Na nové sklo displeje se nanese vrstva optického lepidla OCA. Poté se nové sklo nalisuje na displej. Po nalisování musí displej ještě do termovakuové pece, aby na displeji nevznikaly bublinky.

Před nalisováním nového skla je velice důležité displej důkladně očistit od původního (OCA) optického lepidla. Na displeji nesmí být zrnko prachu, nebo nějaké jiná nečistota.

Po dokončení a otestování displeje, se může displej zpět namontovat do mobilu. 

Demontáž rozbitého mobilu Samsung Galaxy S8
Demontáž mobilu Samsung S8
Displej před finálním čištěním, před lisováním nového skla
Displej před finálním čištěním, před lisováním nového skla
Čištění displeje od lepidla
Čištění displeje od optického lepidla
Dotykové sklo a optické lepidlo OCA
Dotykové sklo a optické lepidlo OCA
Displej v lisovací formě
Displej Samsung A70 v lisovací formě.

Detailněji se zabýváme na