Demontáž rozbitého mobilu Samsung Galaxy S8

O opravě rozbitého skla displeje Samsung Galaxy S8

Oprava rozbitého skla Samsung Galaxy S8.

Urči tě to znáte. Jste venku na procházce, najednou vám zvoní telefon. Sáhnete do kapsy pro mobil a hle… mobil vám vyklouzne z ruky a spadne na zem. Co teď? Kouknete na mobil a vidíte prasklý displej. Po dalším zkoumáním zjistíte, že to „odneslo“ pouze sklo displeje. Řeknete si „co teď“?

Máte dvě možnosti. První dražší možnost je výměna celého displeje, která je poměrně nákladná (zhruba okolo 5. – 7. tisíc). Druhá možnost je o něco ekonomičtější a to je výměna samotného skla displeje, na kterou se nyní podíváme podrobněji.

Rozbité sklo displeje Samsung Galaxy S8
Příprava na laminování nového skla

Trocha teorie

Samsung vyrábí do svých vlajkových lodí ( S7 edge, S8, S8+, S9, S9+, Note 8, atd.) tvz. Super Amoled displeje, které mají dotykovou vrstvu integrovanou přímo v displeji. V praxi to znamená, že sklo na displeji slouží pouze jako ochrana displeje. Displej je ke sklu přilepen po celé ploše speciálním optickým lepidlem (OCA). Celý displej je pak nalepen na kovové tělo telefonu (rám / frame). Většina servisů v ČR, není specializovaná na výměny skel, proto vám vymění kompletní displej (oficiální náhradní díl Samsung). Náš servis je specializovaný na výměnu krycích skel displejů Samsung. O tom jak opravujeme skla displeje se dozvíte v tomto článku.

Jak opravujeme sklo displeje Samsung S8?

Pokud chcete trochu ulevit vaší peněžence, můžete si nechat vyměnit pouze sklo displeje. Náš servis je specializovaný na opravy displejů Samsung. Nyní se hodně zjednodušeně podíváme na to, jak probíhá oprava – Výměna skla Samsung Galaxy S8. Proces opravy je obdobný, jako při výrobě nového displeje.

Po demontáži displeje z mobilu, se musí separovat sklo od displeje a displej od rámu telefonu. Separace probíhá zamražením na -185ºC ve speciálním stroji, kde povolí všechna lepidla a dojde oddělení displeje od rámu a skla.

Po separaci skla a demontáži kovového rámu, se musí displej důkladně očistit od lepidla. Aby byla oprava opravdu dokonalá, čištění trvá zhruba 3. hodiny. Je to prakticky nejnáročnější a nejdůležitější operace z celé opravy.

Následně se na displej nalisuje dotykové sklo ve speciálním vacuovém lisu. Poté displej putuje do vacua, aby se odstranili všechny bublinky. Ve vacuu je displej několik minut až hodin. Po důkladném otestování displeje pod UV světlem, se může nalepit displej zpět na kovový rám. Po zaschnutí lepidla probíhá finální montáž mobilu, výstupní kontrola a expedice.

Spousta zákazníků se ptá, jestli po opravě bude mobil voděodolný. ANO, teoreticky bude. Používáme kombinaci originálního Samsung lepidla + naše speciální lepidlo, které je voděodolné. Bohužel z důvodů certifikátu a speciálnímu testování (které provádí pouze oficiální Servis Samsung), vám na voděodolnost nemůžeme dát záruku. V praxi to znamená, že když mobil polijete limonádou – nic se nestane. Koupat se s mobilem však moc nedoporučujeme.

Informujeme Vás

Od objednání po dokončení opravy Vás informujeme e-maily

Doprava ZDARMA

Do servisu a zpět v ČR a SR