Rozbitý displej na mobilu Samsung - oprava

Rozbitý displej na mobilu

Pravděpodobně znáte situaci, kdy vám vypadne mobil z ruky na zem. Ve chvíli, kdy mobil zvednete zjišťujete škody, které váš mobil utrpěl. Ano má rozbitý displej.

Stávají se situace, kdy je rozbitý celý displej a mobil vůbec nefunguje.
V lepším případě to odneslo pouze sklo displeje a mobil nadále normálně funguje.

Rozbité sklo displeje na mobilu

V tomto článku se podíváme na to, jak postupovat, na co si dát pozor a jak mobil opravit.

Rozbitý displej vs. rozbité sklo

Je to velice jednoduché. Pokud Váš mobil funguje jako do posud, tak máte rozbité pouze sklo. Ale pokud mobil vůbec nefunguje, nebo ukazuje něco špatně, nebo v některých případech i něco na víc (např. černý flek, barevné mapy, atd.) – tak máte bohužel rozbitý i displej.

Rozbitý displej

Černý flek na displeji

Oprava rozbitého displeje je o něco nákladnější, než oprava rozbitého skla. Je to logické, protože náhradní díl – displej je nejdražší součástka v mobilu.

Cena dílu i práce je odvíjena od výrobce, modelu mobilu a typu displeje. Samsung i Apple má ceny displejů poměrně vysoké, ale za to velice kvalitní. 

Někdy je na zváženou, jestli se tato oprava vůbec vyplatí a neinvestovat raději do nového přístroje.

Displej se teoreticky dokážete, pokud si troufnete vyměnit i sami doma. Doporučujeme, ale však návštěvu nějakého servisu.

Výměna displeje je oproti výměně skla technicky jednodušší. Z mobilu se demontuje rozbitý displej a namontuje nový. Pro zkušeného technika by to měla být hračka. Výměnu displeje by měl zvládnout téměř každý servis.

Rozbité sklo

Oprava rozbitého skla je o většinou o polovinu levnější, než oprava celého displeje.

Například výměna skla na Samsung Galaxy S10. K opravě můžete využít našeho servisu „servis displeje s.r.o.„, kde se specializujeme jen na tento druh oprav, konkrétně u značky Samsung.

U většiny modelů, není možné provést úspěšnou opravu v domácích podmínkách bez příslušného vybavení a zkušeností. 

Oprava se ve zkratce provádí tak, že se demontuje displej z těla mobilu. Poté se speciální technologií odstraní rozbité sklo od displeje. Z displeje se musí odstranit zbylé optické lepidlo (OCA) a displej důkladně očistit. Po té se na čistý displej nalisuje nové sklo v termovakuovém lisu. Na závěr se displej namontuje zpět do mobilu a důkladně otestuje jeho funkčnost.

Rozbité sklo na mobilu

sklo displeje a diplej - někdy si to nechám opravit

U většiny aktuálních modelů Samsung, slouží sklo na displeji především jako ochrana displeje. Spousta lidí se domnívá, že dotyk je právě ve skle. Tak tomu bývalo kdysi.

V moderních displejích se nechází dotyková vrstva přímo v displeji a sklo slouží jako ochrana displeje. To znamená, že když vám sklo na displeji  praskne, ochrana nefunguje, nebo je nedostatečná. Proto je velice důležité, pokud displej chcete zachránit, musíte se co nejrychleji sklo nechat vyměnit.
Na sklo displeje a tak i na celý displej se během používání mobilu, nebo i nošením v kapse, se vyvíjí tlak, který není rovnoměrně rozvržen po celé ploše a může tak vzniknout k prasknutí displeje. U některých modelů jako je např. Samsung Galaxy S8, S9, S10, S20 se mohou obtisknout praskliny, které jsou pak vidět i po výměně skla.

Další věcí je i fakt to, že se o sklo displeje můžete poranit.

Informujeme Vás

Od objednání po dokončení opravy Vás informujeme e-maily

Doprava ZDARMA

Do servisu a zpět v ČR a SR